Náhled reference

2013

Interiér dětského pokoje

Návrh a realizace pokoje mlalého dobrodruha s originální kresbou od Davida Nováka, Tattoo Hlawa.

Více ...

V Honzíkově pokoji jsou stávající kvalitní prvky: dřevěná postel s roštem a tvrdší matrací, výškově nastavitelný stůl s dýhovanou pracovní deskou, laminátová podlaha se strukturou bukového dřeva, výrazná modrá výmalba a modré rolety ve střešních oknech. Tyto prvky jsem v návrhu zachovala. Využila jsem i jednoduché police, triptych s motivem ostrova v oceánu. V pokoji chybí veškeré úložné prostory. 

Nejprve jsem navrhla novou dispozici místnosti. Stůl je ideálně umístěn vůdči dennímu osvětlení i dveřím. Na měkkém, vlněném koberci je dostatek místa pro hru. Úložné prostory zabírají maximální plochu prostoru, nebrání provozu. Nová sádrokartonová příčka vytváří kout pro postel a plochu pro originální kresbu.

Chybějící šatní skříň, police, knihovna, noční stolek jsou navrženy jako kombinace dezénů laminované dřevotřísky. První je buk, který ladí se stávající bukovou postelí, stolovou deskou, podlahou a druhý je tmavě hnědý do kostek skládaný vyšisovaný vzor. Mě připomíná dobrodružství, cestování, expedicie do neznámých krajin - inspiraci pro návrh tohoto pokoje.

Navržené materiály

Foto realizace

Foto původního prostoru